Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/projektnet/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Uszlachetnianie druku: cold i hot stamping - Projekt - Twoje nowe oblicze

Uszlachetnianie druku: cold i hot stamping

Cold i hot stamping to dwie z technik drukarskich pozwalających na uszlachetnienie druku, ozdabianie przedmiotów, a nawet na zabezpieczanie i znakowanie druku.

Nie zagłębiając się w szczegóły techniczne dotyczące obu technik – które dla przeciętnego klienta mają niewielkie znaczenie – hot stamping jest metodą znacznie bardziej uniwersalną, pozwalającą na nanoszenie folii do termodruku na właściwie każdą powierzchnię, choć głównie stosowana jest do papieru i plastiku. Pozwala na nanoszenie nawet drobnych, skomplikowanych wzorów i zastosowanie bogactwa różnorodnych kolorów na powierzchnie zarówno gładkie, jak i fakturowe. Wykonuje się go przy użyciu różnych maszyn.
Jeśli chodzi o hot stamping Warszawa i jej okolice są jednym z liderów w zastosowaniu tej technologii.

Z kolei cold stamping posiada mniejsze zastosowanie, głównie z powodu ubogiej gamy kolorystycznej, która ogranicza się głównie do srebra i złota. Jednak niewątpliwą zaletą tej techniki jest wyjątkowe nasycenie tych dwóch kolorów, a cały proces nanoszenia wzoru przebiega szybciej niż w przypadku hot stampingu. Metoda ta jest tańsza i szybsza, a także wygodniejsza, ponieważ aby wprowadzić zmiany na maszynie nie trzeba czekać na ochłodzenie cylindra.

Metody hot i cold stampingu nie konkurują ze sobą, raczje cold stamping można traktować jako metodę pozwalającą na osiągnięcie unikalnych efektów, niedostępnych w przypadku drugiej techniki.

stamping na karcie

stamping na etykiecie

Leave a Comment