Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/projektnet/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Jakie są zalety paneli LED? - Projekt - Twoje nowe oblicze
led

Jakie są zalety paneli LED?

Chyba każdy dzisiaj wie, co to jest technologia LED. Jeśli nie wie, to już tłumaczę. LED to akronim od świecących diod (oczywiście z języka angielskiego). Pierwsze diody led powstały w latach 60 poprzedniego stulecia, jednak miały mało wspólnego z tymi dzisiejszymi.

Wieloletnie panele LED

panele LEDDzisiaj led są wszechobecne, na przykład mamy przeróżne telebimy led, podczas koncertów. Reklama led wykorzystująca albo telebimy albo tablice led. Dzisiaj nawet mamy wyświetlacze led. Led jednak są również wykorzystywane do oświetlania tak domów, jak i w światłach samochodowych. Światła te mają co prawda jeszcze kilka wad, jednak dominują zalety. Z zalet można wymienić po pierwsze żywotność. Żywotność oświetlenia takiego jak panele led liczymy w dziesiątkach lat, gdyż mogą nawet 30lat świecić, a bez przerwy powinny świecić około 12lat. Co więcej nie są one wrażliwe na włączanie i wyłączanie czyli mówi się, że nie mają uderzenia prądowego jakie występuje w przypadku żarówek z drucikiem, przez znacznie większy opór jaki występuje w przypadku nierozgrzanego drucika. Jeszcze inna sprawa to to, że mają bardzo szybki czas reakcji, deklasujący wręcz inne żarówki. A czas do świecenia pełną mocą to trochę poniżej sekundy. Co więcej mogę powiedzieć o tej technologii to to, że ma bardzo małe napięcie działania, jednak jest to też jednocześnie wada, ponieważ powoduje to duży prąd w obwodzie, przez co instalacja może się zacząć odrobinę grzać. Dodatkowo są one bardzo odporne na uszkodzenia. Poprzez zastosowanie specjalnych urządzeń nie ma najmniejszego problemu ze sterowaniem ich. Co jeszcze? Ano jeszcze mają niską temperaturą pracy, może i jest to dla niektórych wada, jeśli mają w nawyku ogrzewanie dłoni przy żarówce, jednak tak poza tym nie ma w tym nic złego. Dzięki temu nawet w drewnianym domu nie musimy się bać, że coś pójdzie nie tak i zwyczajnie dojdzie do pożaru, jak mogło się stać w przypadku zwykłej żarówki. Co więcej tego typu oświetlenie ma skupioną wiązkę światła, co nieraz jest wadą a nieraz zaletą – zależnie od sytuacji.

Podsumowując technologia led póki co tylko ze względu na swoją cenę nie zdominowała rynku, jednak w chwili, gdy cena za nią spadnie zostanie to tylko kwestią czasu, kiedy żarówki led przejmą cały rynek.