Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/projektnet/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Dlaczego biznes nie wypalił, mimo dobrych szablonów allegro? - Projekt - Twoje nowe oblicze

Dlaczego biznes nie wypalił, mimo dobrych szablonów allegro?

Prowadziłam kilka firm, z których nie wszystkie okazały się być super pomysłem. Kilka razy zbankrutowałam z różnych powodów, jednak uczyłam się na błędach i dlatego dziś mam świetnie prosperującą firmę. Myślę, że moje doświadczenia mogą okazać się pomocne dla innych, więc postanowiłam się niektórymi z nich podzielić.

Szablony allegro pomagają, czy przeszkadzają?

szablony allegroJedno z moich przedsiębiorstw to miały być usługi graficzne. Znałam kilkoro ludzi, którzy mogliby dla mnie pracować. Wszystko świetnie, ale zaniedbaliśmy podstawę podstaw. Chcieliśmy oferować projektowanie logo, a sami nie mieliśmy takiego, którym moglibyśmy się pochwalić. Jak to mówią, szewc bez butów chodzi. Kiedy zorientowaliśmy się, co jest nie tak, trzeba było biznes zamykać. Bardzo to przeżyłam, bo był to mój pierwszy. Byłam jednak sama sobie winna, bo nie podeszłam do sprawy profesjonalnie. Przy innej firmie błędem okazał się brak strony internetowej. Być może nie doprowadził on bezpośrednio do upadku, jednak na pewno go przyspieszył. Dziś wszystkie poważne firmy mają strony internetowe. Jeśli nie ma cię w internecie, nie istniejesz. Wtedy sobie tego nie uświadamiałam. Nie istnieliśmy online, a przecież mogliśmy poza własną stroną, prowadzić też sprzedaż na allegro. Było to bowiem przedsiębiorstwo typowo handlowe. Wystarczyłoby zrobić jakieś ładne szablony allegro i voila, można dodawać nowe oferty. Miałam dość funduszy, by zatrudnić nowe osoby, aby zajmowały się osobno handlem wirtualnym, ale… nie pomyślałam o tym.To tylko niektóre życiowe omyłki, które utrudniły mi prowadzenie biznesu.

Człowiek jednak wciąż uczy się na błędach i nie sposób podejmować tylko dobrych decyzji. W miarę wzrostu ilości doświadczenia, można jednak pracować nad tym, aby te decyzje były coraz lepsze i nie niosły za sobą już tak negatywnych konsekwencji.