Deprecated: Funkcja Elementor\DB::is_built_with_elementor jest przestarzała od wersji 3.2.0! Zamiast jej proszę użyć Plugin::$instance->documents->get( $post_id )->is_built_with_elementor(). in /home/projektnet/public_html/wp-includes/functions.php on line 5379
Animacja sposobem na rozrywkę i pracę - Projekt - Twoje nowe oblicze
animacja

Animacja sposobem na rozrywkę i pracę

Kreskówki sięgają swoją popularnością do praktycznie połowy XX wieku, kiedy to rozpowszechnił się dostęp do kin, a szczególnie do telewizji. Większość postaci z tych bajek stworzonych przez Walta Disneya pochodzi z czasów jeszcze przed drugą wojną światową. Dlatego też można wywnioskować, że kreskówki są dużo starsze niż myślimy, a ich historia jest zdecydowanie ciekawsza i bardziej rozbudowana.

Poziom animacji 3D

animacjeJednak to lata dziewięćdziesiąte XX wieku zdecydowanie najbardziej je rozpowszechniły. To właśnie wtedy stworzono wiele nowych edycji starszych kreskówek. Powstało wtedy także wiele postaci, które towarzyszą nam do dzisiaj. Zwykle nowoczesne bajki są robione w taki sposób, że są one przyjazne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, często filmy tego typu mają w sobie jakiś dodatkowy, ukryty przekaz, którego dzieci raczej nie są w stanie odebrać, a dorosłym zdecydowanie odpowiada. Same animacje 3D stoją na bardzo wysokim poziomie. Postacie wykonywane w tej technice w dzisiejszych czasach zwykle wykonane są z ogromną dbałością o szczegóły, gdyż każdy element gra jakąś ważną rolę w całości. Często to właśnie elementy ciał bohaterów, które często są bardzo stereotypowe, dlatego też łatwo odbierane, determinują charakter danej postaci w bajce.

animacjeChociażby wszystkim znany jest stereotypowy wygląd wiedźmy, gdzie na myśl rzuca nam się długi, zadarty nos i jakiś pieprzyk z wystającymi z niego włosami na twarzy. Animacje tego typu jednak posiadają zdecydowanie szerszą gamę zastosowań niż tylko bańki. Często za ich pomocą tworzone są także wszelkiego rodzaju wizualizacje, które przydatne są w wielu sektorach naszego społeczeństwa. Chociażby często zdarza się, że bardziej zaawansowane służby publiczne wykonują animację miejsca zdarzenia po uzyskaniu dokładnej balistyki pocisku i relacji świadków. Pozwala to na skuteczniejsze ustalenie skąd strzelał sprawca, jak się tam dostał i w jaki sposób uciekł. Dodatkowo za pomocą animacji często ożywiane są wszelkiego rodzaju projekty architektoniczne. Pozwala to na uzyskanie poglądu jak taka inwestycja będzie wyglądać po jej ukończeniu. Dlatego też jest to niezwykle dobry sposób na pobudzenie wyobraźni ludzi, co z kolei ułatwia pozyskanie wszelkiego rodzaju inwestorów do takiego wizualizowanego projektu.

Animacji używa się także we wszelkiego rodzaju spotach, które mają za zadanie wywołanie u oglądających jakich uczuć, czy zachowań, ale także by były łatwiejsze w odbiorze, nawet dla dzieci. Dlatego też często można zobaczyć spoty o bezpieczeństwie na drodze, czy w samochodzie właśnie w formie filmu animowanego, co pozwala na skuteczne dotarcie do każdej grupy społeczeństwa.

Więcej o technice animacji na: https://m8house.com/